Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

DJ MARTY V.

Psal se rok 1996, kdy viděl poprvé Dj Marty světla tenkrát ještě semaforového typu, což byl tehdejší skoro vrchol osvětlovacích prvků diskoték. Začínal jako klasický bedňák a dělal doprovod svému bratrovi, který v té době pracoval jako moderátor a Dj na rádiu a posléze i na hudební televizi. Tímto mu patří obrovský dík. Dá se tedy říci, že hudba byla neustále po ruce i v uších. Marty při čekání na konec akce a tahání aparatury projevoval zájem o to, jak se s těmi čudlíky na mixážním pultu kroutí, což neuniklo ostatním zúčastněným a začal také naplno vnímat atmosféru nabitých sálů, kde to bylo o spontánní zábavě účastníků. V roce 1998 již začal postávat za mixážním pultem a servíroval tehdejší hity ve svých zatím jen hodinových setech. Následovala zkouška ohněm a první celovečerní hraní. Vše dopadlo dobře a po komunikaci s tehdejšími ikonami hudební scény přišla nabídka na hraní postupně v několika klubech a barech, na které se dá dnes jen vzpomínat. A jak šel čas, dospěl Marty do dnešní doby, kdy se věnuje hlavně taneční hudbě a příležitostně nepohrdne ani hraním oldies, které v něm zanechaly hlubokou rýhu.
 
KLUBY A AKCE, KDE SE OBJEVIL DJ MARTY V.?
- Hotel Mánes Svratka
- La Boom Skuteč
- Disco u Slejšků
- Disco Bar NYX
- Vinárna Muzeum
- Club Sklep Hlinsko
- Letní paket Poděčely
- Disco Parník Praha
- Typos Bar Rychnov nad Kněžnou
- Wings Svitavy
- Maxim Holice
- Max Kálíky u Nového Bydžova
- Total Inferno
 
MÁŠ NĚJAKÉ KONÍČKY KROMĚ DJINGU?
Toho je strašně moc a nevešlo by se to sem. Každopádně kdo mě zná, tak ví moc dobře.
 
KDY UŽÍVÁŠ NEJVĚTŠÍ POHODY?
- Při poslechu hudby nebo hraní
- Na motorce
- S rodinou a přáteli
 
KDY SE NEJVÍCE ODREAGUJEŠ?
Ten mixák je 100% lék stejně jako 96Kw pod zadkem na motorce, ale u mě platí i to, když jen tak sednu na PC a sjíždím vtipná videa.
 
MEZI DJI VZNIKÁ NEUSTÁLÝ ROZPOR O PRESTIŽNOSTI ZNAČEK A PROBLEMATIKA DIGITÁLNÍHO DJINGU. JAK TO VIDÍŠ TY?
Nejprve ke značkám… Prestižnost neznamená praktičnost a já si pořizuji to, co funguje a je mi jedno, jestli je to Čína nebo Polsko. Musí mi to sednout jak na oko, tak i na to co od toho očekávám a co mi vyhovuje.
A digitální DJing? Můj názor na toto je zatím stále stejný. Neříkám, že nepřijde doba, kdy mě budou bolet záda a budu vděčný za jeden kufr s počítačem a program, který sám míchá, ale dokud se tak nestane, budu se dál řídit tím, že je super, když lidi řeknou přijel někdo, kdo sebou něco přivezl a ví kam sáhnout, když hraje na přání. Prostě není nad to kouzlo, když se musí cd nebo deska roztočit.
CO BY SI PORADIL ZAČÍNAJÍCÍM DJŮM?
Když to vezmu z vlastní zkušenosti, tak hudba pro tebe musí znamenat opravdu hodně moc a pak samozřejmě nesmí chybět štěstí a ti správní lidé, kteří pomohou. Když už tohle všechno budeš mít, tak pak se připrav na trpělivost a dřinu, která rozhodně nekončí, pokud to nepřestaneš dělat.
TOPlist

TOPlist
aktualizováno: 16.09.2013 19:01:41