Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

DJ OHAYO

DJ OHAYO, vlastním jménem Oto Hájek, je celým mozkem web4djs. V roce 2001 se začal zajímat o DJing a hru na akustickou kytaru. Ovšem síla klubového beatu byla tak silná, že struny v roce 2002 vyměnil za JOG kola CD přehrávačů, talíře gramofonů a z kytary se tak stala domácí dekorace. Od roku 2003 se začal zajímat o zvukovou techniku, reproboxy a akustiku, která byla i oborem v jeho studijních letech. V letech 2004 - 2008 si prošel několik desítek klubů, party, akcí a brzy se stal i hlavním DJem školních plesů. Toto všechno doplňovalo pořádání vlastních akcí. Častěji se objevovaly nabídky na moderování různých společenských a sportovních událostí. Zájem o techniku a DJing byl tak velký, že se v roce 2008 stal jeho koníček i povoláním. Nastoupil do Pardubické firmy U MERKURA s.r.o. (profesionální zvuková, světelná, studiová technika a hudební nástroje), jako servisní technik, poradce, prodavač a designer, kde pracuje doposud. Díky této zkušenosti a navázáním kontaktů s music kluby přišel zlom a začal vyplňovat line-upy klubů ve východních a středních Čechách. V roce 2010 se díky DJovi Librovi dostal pod křídla jednoho z nejpopulárnějších klubů východních Čech- Relax, kde nevystupuje pouze jako DJ, ale podepsal se i na mnoha úpravách klubu a návrhů pro zlepšení interiéru, jak po světelné, tak i zvukové stránce. Společně s DJ Librem se stará o servis techniky v klubu. V roce 2012 přišla nabídka na post moderátora ve východočeském regionálním rádiu. Tak každý víkend dopoledne můžete strávit s Otou na frekvencích Hitrádia Magic (www.hitradiomagic.cz).

KLUBY A AKCE, KDE SE OBJEVIL DJ OHAYO?
- Mlejn Sadová
- Music Hall Apollo Praskačka
- Lemour Čeperka
- Protect No Limited
- Gate Turnov (nyní Garáž)
- Wings Club Svitavy
- Dance Club U Kolji Litomyšl
-
Let´s GO techno vol.8
- Let´s GO techno vol.10
- Music Club Relax
- Letní areál Relax Prasek
- Total Inferno Chrudim
- Safari HK
- Runway HK
- nesčetně plesů, zábav a soukromých akcí
 
MÁŠ NĚJAKÉ KONÍČKY KROMĚ DJINGU?
Ano, samozřejmě. Když je volná chvilka, tak rád brázdím krajinu na motorce, jezdím na prkně, poladím si auto, stavím reproboxy, zahraju si hokej, fotbálek a dám si pivko :-)
Samozřejmě jinak dělám všechno ostatní jako normální lidi :-D
 
KDY UŽÍVÁŠ NEJVĚTŠÍ POHODY?
Když se válím s přítelkyní v peřinách ;-)
 
KDY SE NEJVÍCE ODREAGUJEŠ?
Samozřejmě za mixážním pultem, ale jinak i při všech výše zmíněných činnostech a při sešlostech s kamarády.
 
MEZI DJI VZNIKÁ NEUSTÁLÝ ROZPOR O PRESTIŽNOSTI ZNAČEK A PROBLEMATIKA DIGITÁLNÍHO DJINGU. JAK TO VIDÍŠ TY?
Podle mého názoru je důležité, co má člověk v uchu a v ruce, než na stagy, nebo na stole. Já osobně hraju na kompletní set Pioneer jako většina profesionálních Djs, ale rozhodně si nemyslím, že není lepší značky. V této třídě se dá opravdu vybírat ve velkém, ale člověk už na to musí mít trochu baculatější pokladničku. Já jsem třeba spoustu let hrál na přehrávače Numark řady AXIS 9 a míchačky prováděl na pultu RELOOP. Neminula mě ani éra "stovkových" Pioneerů, ze kterých zvuk míchal pult Gemini.
Pamatujte si, že i s malým kašpárkem jde zahrát velké divadlo. A pokud to člověk umí a ví co dělá, dělá to s radostí a věnuje tomu co nejvíce, tak nikdy se nestane, že by někdo přišel a řekl: "Koukám, že si vyměnil techniku a hned hraješ líp.".
Dle mého úsudku je důležité začít hrát na co největších "mrchách", které nedrží rychlost a občas se tam něco slušně řečeno pokazí, protože tam se člověk nejvíce naučí, a na profesionální technice to pak už půjde samo a bude to za odměnu.
Co se digitálního djingu týče, nemám s tím problém a neodsuzuji ho. Sice už to ztrácí svoje kouzlo a určitě digitalizace zjednodušuje mixování a tím i způsobuje lenost DJů, ale pokud někdo nepoužívá tlačítko SINCHRONIZACE RYCHLOSTI, tak s tím problém nemám.
 
CO BY SI PORADIL ZAČÍNAJÍCÍM DJŮM?
Prvně bych jim poradil, ať se zamyslí nad tím, zdali to chtějí dělat pro sebe a své okolí, nebo jen pro módní trend. Pokud chtějí bavit lidi a věnovat tomu maximum, tak razím heslo "tvrdě do toho". Jak jsem zmiňoval v minulé otázce, je jedno na čem budete začínat a jděte si za svým cílem. Začátky jsou těžký ve všem, a v DJingu tomu není jinak, ale věřte, že když se přenesete přes vesnické zábavy, plesy, tancovačky a diskotéky, kde vás budou otravovat opilci/a že takových potyček bývá na akcích mnoho/, dostanete se na prkna velkých klubů a svým setem rozhýbete stovky až tisíce lidí, tak ten pocit je k nezaplacení a stojí za to.
TOPlist

TOPlist
aktualizováno: 16.09.2013 19:01:41